050-6691094

מכון ערך | אדם לייטון, מטפל התנהגותי קוגניטיבי בעצימות נמוכה  
 
- טיפול יעיל בעלות נמוכה - 

להגשים חלום ולטוס 

אפשר לעצמך לטוס למרות החרדת טיסה

ההתמודדות עם פחד מטיסות כולל למידה ותרגול של כלים להתמודד עם הפחד, התחושות והמחשבות סביב טיסה. על מנת להכיר ולגלות שביכולתינו לטוס ולהתמודד עם הפחדים, נרצה באופן מדורג לחוות את הטיסה. בעזרת מציאות מדומה, נוכל יחד לחוות את התחושה של טיסה, לראות את המראות בתלת-מימד ולשמוע את הצלילים שמאפיינים טיסה. יחד נתרגל את הכלים השונים ונפתח מסוגלות ומוכנות לחוות את הדבר האמיתי.

השימוש במציאות מדומה יכולה לסייע למספר של חרדות (פוביות) שונות כגון חרדה מבעלי חיים שונים, פחד מהליכים רפואיים ובדיקות רפואיות לרבות MRI וCT, פחד גבהים, פחד ממעליות ופחד ממקומות סגורים (קלאוסטרופוביה). 

אני רוצה שינוי

מציאות מדומה להתמודדות עם חרדה

פותח על ידי פסיכולוגים על סמך יותר מ-30 שנות מחקרים מדעיים.

כדי שטיפול יהיה יעיל, חשוב מאוד להתעמת עם מצב הדומה ככל שאשפר למה שהכי חוששים ממנו.

במציאות וירטואלית, אדם שקוע בסביבה וירטואלית שנוצרת על ידי מחשב, באמצעות משקפת מיוחדת. הסביבה מתוכנתת לעזור לאדם להתעמת ישירות עם מצבים או מיקומים מפחדים שקשה לדמות בחיים האמיתיים.

למטפל יש אפשרות לשלוט בסביבה שהמטופל רואה (כמובן בתאום מלא עם המטופל) וכך ליצור תהליך מדורג ומבוקר שמאפשר לתרגל את הכלים להתמודדות עם הפחד.

חרדה אינה מסוכנת

עד כמה שזה לא נעים, חשוב לדעת שחרדת טיסה, כמו כל חרדה אחרת, אינה תופעה מסוכנת. התחושות הקשות שחווים במהלך גל החרדה, דופק מואץ, לחצים בחזה, יובש בפה וסחרחורות הם תופעות נורמאליות שדל הגוף למצב שהגוף מרגיש מאויים.

יחד נוכל ללמוד לצמצם את ההשפעה של תחושות אלה על מנת לאפשר לך לבחור לעשות את מה שאת/ה רוצה. הפחד אינו חייב למנוע ממך את החופשה הבאה.